Mon pius Кентавир Штрудель Хаус Штрудель Хаус Дарвін Дарвін Кафе 1 Кафе 1 САЛО САЛО Шекспір Шекспір Грушевський CINEMA JAZZ Грушевський CINEMA JAZZ СПЛІТ СПЛІТ Дублін Дублін Культ Культ Панська Чарка Панська Чарка Кумпель Кумпель Citadel Inn Citadel Inn

Грушевський CINEMA JAZZ

 

пр. Шевченка, 28

21 червня  - 7 липня 2013 року 

Спеціальна пропозиція страв Львівської кухні:

Зупи
Першою стравою на столі була зупа, головні вимоги до неї - аби не була каламутна, ріденька та несмачна. Укладач кулінарної книги ділить зупи на білі та рум’яні, які, в свою чергу, діляться на м’ясні та пісні. (Книжка кухарська для вжитку в домах міських і панських, 1835 р.)

·         Гаряча зупа з червоних помідорів

(пропорція на 15 осіб,рецептура з Книжки кухарської для вжитку в домах міських і панських, виданої львівською друкарнею Франца Піллера в 1835 р.)

Взяти півкопи помідорів, якщо вони великі, а якщо малі – більше, розрізати кожний впоперек, витиснути з них зерна та сік, оскільки як одні, так і друге непридатне і несмачне. Взяти півфунта свіжого масла, розпустити в ронделі, вложити помідори та три пшеничні булки, покраяні невеликими кавалками; залити бульйоном та готувати п’ятнадцять хвилин; протерти через густе сито та розвести чистим бульйоном, щоб зупа не була занадто рідка чи густа. Перед поданням до столу нагріти, покласти попередньо зварену та порізану невеликими кавалками телячу грудинку та грінки.

·         Зелений борщок з фрикаделями

М'ясо
Як свідчать подані в Книзі кухарській рецепти, популярними стравами були також потравки - страви з різаного м’яса – відвареного, тушеного, печеного на решітці чи вертелі, що подавалися з різноманітними соусами, це дозволяло використовувати будь- які ґатунки м’яса або риби.

·         М’ясо дикого кабанчика, тушене з цибулиною та чорносливом

·         Домашня ковбаска з м’яса дикого кабанчика з сиром і тушеною капустою

·         Реберця свині в медово-гострій скоринці з тушеною капустою

·         Налисники з м’ясом дикого кабанчика

Риба
Страви з риби були широко представлені смаженими, відвареними, запеченими, фаршированими карпами, щупаками, судаками, карасями, окунями, лящами, вуграми, осетриною, лососями, устрицями, раками, слимаками – з овочами, різноманітними соусами та додатками.

·         Лосось під шубкою на житньому хлібі

·         Сом в картопляній скоринці з грибним жульєном

·         Пструг зо вочами, печеними на рушті

Десерти
Кохи винний, абрикосовий, малиновий, мигдальний, шоколадний, бухти – дріжджові булочки з ванільним сметанним соусом; пудінги – з вишневим соком, помаранчевий, з сиром, рисовий з вишнями, мигдальний, «День і ніч». На десерт подавалися також бісквіти, солодкий рис, млинці, сухарики з мигдальним молоком, налисники, пінки з яблук, ананасів, сливок, суниць чи малини, фаршировані мигдалем печені яблука, креми та галяретки, компути, муси, мармелади та льоди.

·         Сирні кнедлі з полуницею

·         Десерт від Ріхтманна (яблучно-вишневий струдель з льодами)

 

Історична довідка надана п. Котлобулатовою Іриною


Фотогалерея
Оля Коцька
Як і для багатьох, мабуть, галицька кухня асоціюється мені з бабусею та дитинством. Кожного літа нас, чотирьох внуків та внучок, привозили до бабусі на канікули. Далі...

DikArt DikArt