Mon pius Кентавир Штрудель Хаус Штрудель Хаус Дарвін Дарвін Кафе 1 Кафе 1 САЛО САЛО Шекспір Шекспір Грушевський CINEMA JAZZ Грушевський CINEMA JAZZ СПЛІТ СПЛІТ Дублін Дублін Культ Культ Панська Чарка Панська Чарка Кумпель Кумпель Citadel Inn Citadel Inn

Задорожна Оксана


Шеф-кухар ресторану-пивоварні «Кумпель».

Закінчивши 10 клас я поступила в Львівський технікум громадського харчування, де в нас було дуже багато практики. Власне з цього і почалась моя трудова діяльність кухаря. А згодом по розподілу мене відправили в Чорноморське морське пароплавство, де пропрацювала 14 років на туристичних лайнерах дальнього плавання. З того часу я завжди на кухні, а це вже 32 роки.

Я вважаю, що галицька господиня повинна готувати з серцем, любов’ю та душею. Хоча мої батьки з Хмельниччини і в мене немає галицьких коренів,я дуже люблю цю кухню, вона мені як рідна. Вже багато років, спілкуючись із львів’янами та готуючи місцеві страви, я припала душею до цього міста та його кулінарних традицій.

Нещодавно в мене виникло бажання приготувати страви за старовинними рецептами, найшла видання кінця 19 ст. видавництва «Краків-Львів». Коли я почала читати ці матеріали, то зрозуміла, що Львівська кухня була не зовсім простою, а навпаки, насиченою різноманітними делікатесами. Якщо говорити про анчоуси, а ми знаємо, що це далеко не львівська страва, в ті часи вона мала неабияку популярність. Також тут знайшла багато кулінарних рецептів з використанням анчоусів, труфелів, осетрів, та різноманітних ракоподібних. В ті часи заморожених продуктів як таких не було, все було свіжим, адже Львів мав хороше географічне розміщення, де перетиналися всі торгові шляхи. Це все добре вплинуло на розвиток місцевої кухні.

Моєю улюбленою Галицькою стравою є борщ з млинцями, але я є прихильником і інших різноманітних місцевих смаколиків. Мені подобається кров’янка, голубці з картоплею, сирник, шарлотка та інші.

Гала-вечеря страв Львівської кухні - це цікава подія, яка презентує львівську кухню на високому рівні. Минулоріч я вже брала участь у цьому заході, тому на цей раз хотілось би показати себе на ще кращому рівні. Потрібно докласти всі свої зусилля, щоб досягти найкращого результату. В цьому році ми подаємо холодну закуску – паштетики  з птиці та різного м’яса, печені та варені, в салі та в галяреті за давніми галицькими переписами.

Довелось близько десяти паштетів переробити, використовуючи новітні методи, а також заглядати до старовинних рецептів. Один з наших традиційних паштетів ми урізноманітнили цікавою начинкою. Гадаю ми доcягли бажаного результату, але з цікавістю очікуємо почути думку гостей гала-вечері.

 


Читайте також:


Фотогалерея
Галина Терещук
Що готувалося з традиційних галицьких страв вдома? Це - зелений  борщ, в якому обов’язково мусило бути трішечки рису, картоплі, багато зелені, обов’язково там було реберце.
Далі...

DikArt DikArt